Kim jesteśmy?

Jesteśmy... florystami kochającymi kwiaty i pracującymi z radością współtworząc kwiaciarnię z pasją!

Kwiatowa Pasja powstała z potrzeby serca ze względu na moją miłość do kwiatów, uwielbienia do natury i piękna. Obecnie jest to miejsce współpracy dużego zespołu profesjonalistów, a cechą niezbędną by stać się jednym z nich jest bezwarunkowe uwielbienie do natury!

Kwiaty fascynują mnie od zawsze. To moja wielka pasja, która zaczęła się jeszcze w dzieciństwie. Już jako mała dziewczynka potrafiłam całymi dniami przesiadywać w pobliskich ogrodach, parkach i na łąkach, by móc poznać piękno i różnorodność tamtejszych roślin - ich kształtów, tekstur i woni. Nieustające zainteresowanie tematem oraz towarzyszący temu szacunek do świata roślin spowodowały, że florystyka na dobre zagościła w moim życiu tym prywatnym i tym zawodowym, a „bycie z kwiatami na Ty” stało się czymś więcej niż po prostu pracą.

Kiedy 20 lat temu postanowiłam zawodowo zająć się florystyką, mało kto w Polsce  wiedział co w ogóle oznacza ten termin. Założona przeze mnie wtedy Pracownia Artystycznego Układania Kwiatów „Irys” - była jedną z niewielu takich w kraju, a na pewno stanowiła unikat na skalę moich rodzinnych Kielc. Mówię to,  pamiętając, jak wówczas postrzegany był mój zawód - zdaniem znacznej części społeczeństwa, sprzedawaniem kwiatów trudniły się kwiaciarki z kwiatowych budek. Musiało upłynąć kilkanaście lat, by także w Polsce, zaczęto mówić o nas „floryści”, a nasze kwiaciarnie traktować jak „kwiatowe atelier”.

Z usług pracowni, od początku chętnie korzystali architekci wnętrz, mieszkańcy Kielc oraz liczne firmy i instytucje. Był to dla mnie sygnał, że mój sposób myślenia o kwiatach może sprawdzić się także przy prowadzeniu kwiaciarni. Od początku pracy zawodowej zależało mi na tym, aby rośliny odgrywały w moich pracach pierwszoplanowe role, aby bukiety zaskakiwały i zapadały w pamięć zarówno obdarowujących i jaki obdarowywanych. Oczywistym stało się dla mnie stworzenie marki, która w naturalny sposób przejmie wypracowane w „Irysie” wartości florystyczne oraz standardy obsługi klienta. Tak powstała moja „Kwiatowa Pasja” przy ul. Żeromskiego 8, a kilka lat później jej siostra bliźniaczka w Galerii Korona w Kielcach. Dziś „Kwiatowa Pasja” to chroniona prawem autorskim marka.

Kolejne lata upłynęły pod znakiem rozwijana firmy oraz ciągłego poszerzania wiedzy i doskonalenia warsztatu. Od początku czułam, że aby móc się rozwijać, muszę uczyć się od najlepszych - nauczycieli, o ogromnej wrażliwości oraz estetyce florystycznej.

Kwiatowa Pasja Beata Tokarska Wójcik

Beata Tokarska - Wójcik

W listopadzie 2007 roku z wyróżnieniem ukończyłam Polską Szkołę Florystyczną w Poznaniu . W tym samym roku przystąpiłam do międzynawowego egzaminu organizacji FloristPark International, który odbył się w Niemczech i z szóstkami na świadectwie - uzyskałam prestiżowy Certyfikat IHK stanowiący gwarancję posiadania umiejętności z zakresu rzemiosła florystycznego, także w kwestii aranżacji i designu. Choć nie lubię się chwalić, jestem z tego bardzo dumna. Rok później, podczas Międzynarodowych Targów Ogrodniczych i Florystycznych w Essen dostąpiłam zaszczytu wzięcia udziału w organizowanym tam pokazie florystycznym. W tym samym czasie swoje mistrzowskie prace wykonywali Gregor Lersch i Robert Miłkowski. W lipcu 2014 roku przystąpiłam do egzaminu mistrzowskiego, respektowanego w całej UE, który odbył się w Zachodniopomorskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Szczecinie. Od wielu lat jestem również członkiem Stowarzyszenia Florystów Polskich.

Beata Tokarska Wójcik Kwiatowa Pasja

Nieustannie obserwuję florystyczny świat poszukując nowinek i inspiracji, które mogłabym przenieść na kielecki grunt. Bez względu na wielkość zlecenia, zawsze podchodzę do tematu z tym samym zaangażowaniem. Moją miłością niezmiennie pozostaje też ikebana - japońska sztuka układania kwiatów, która z zasady „wynosi” kwiaty, nadając im ogromną wartość emocjonalną i duchową.

Chętnie dzielę się też moją wiedzą i umiejętnościami, prowadząc liczne kursy i warsztaty — zarówno prywatnie, jak również na zlecenie różnych firm i instytucji. W tym celu ukończyłam kurs pedagogiczny, który umożliwia mi prowadzenie szkoleń dla adeptów florystyki.

Moje motto brzmi:

„Kwiaty jak diamenty pochodzą z natury”, dlatego sięgajmy po nie jak najczęściej - do czego zachęcam także Was!"

Do zobaczenia w Kwiatowej Pasji !
Beata Tokarska - Wójcik

TOP